Hackathon je neformální událost, během níž se sejdou vývojáři, kteří společně pracují na konkrétním projektu. Všichni mají stejné zadání a výsledkem má být řešení konkrétního problému. „Smyslem je podívat se na věc z jiné perspektivy. Hodně velkých mozků pracujících v jedné místnosti dokáže geniální věci,“ říká CEO společnosti MANTA Tomáš Krátký a doplňuje: “Hackathon je pro průlomové myšlenky ideální platforma.“
Nahlédněte do datové architektury bankovního giganta
Jedna z největších bank na českém trhu s více 4 miliony klientů nabídla pro letošní ročník svoji datovou architekturu. Vývojáři do ní mohou nahlédnout pomocí unikátních sad metadat, které vygeneruje samotná Manta. Řešitelské 3–5 členné týmy budou mít k dispozici stejnou typizovanou sadu metadat popisující datové toky napříč několika informačními systémy banky. Úkolem každého týmu bude přijít s hotovým řešením nejlépe ve všech 4 výzvách:
-
Vertikální agregace - nivelizace hierarchie datových objektů
-
Horizontální agregace - selektivní přeskakování a zapouzdření specifických typů uzlů orientovaného grafu
-
Překlenutí chybějících článků („mezer“) - v souvislém řetězci datového toku
-
Podmínečná (conditional) lineage - zjednodušení grafu eliminací určitých vazeb na základě jejich relevance pro účel dané analýzy
Buďte u zrodu geniálních nápadů, přijďte na hackathon HackFlow
„Zveme všechny, kdo milují data, inovace a umí se podívat na problém „out of the box“, komentuje výzvu České spořitelny Tomáš Krátký a dodává: “Hackathon je navíc místo, kde se setkají lidé, kteří by se nikdy nepotkali a vznikají na něm jedinečné pracovní i lidské vztahy.“ Výkony jednotlivců a celých týmů bude sledovat porota složená ze zástupců pořádajících firem a výhry jsou velkorysé.
Vítězové jsou rozděleni na 3 kategorie a získávají:
- Student - dvouměsíční placená stáž ve společnosti MANTA v její pobočce v Lisabonu
- Zaměstnanec pořádajících firem - víkendový pobyt v Lisabonu pro dvě osoby
- Ostatní účastníci - poukaz na konferenci DevTernity v Praze
Nejlepší tým pak získá poukázku do Alza.cz v hodnotě 100 Eur pro každého člena týmu. Počet míst na hackathon HackFlow je omezený, proto se registrujte co nejdříve na stránkách hackflow.cz.
O společnosti MANTA
Startup MANTA vznikl v roce 2008 původně jako interní nástroj pro mapování datových toků, v roce 2015 začala MANTA fungovat jako samostatná firma, která postupně se rozvinula, prošla třemi investičními koly (nejdříve 5 milionů dolarů a posléze v rámci Série A 13 milionů dolarů a v květnu 2022 v rámci Série B dalších 35 milionů dolarů). Tím se MANTA zařadila mezi historicky nejúspěšnější startupy z České republiky.
MANTA poskytuje svým uživatelům ucelený pohled do datového prostředí firmy vytvořením mapy všech datových toků, zdrojů a změn, čímž zásadně pomáhá zlepšit správu dat a urychlit řešení případných datových incidentů. Mezi její klienty patří přední mezinárodní společnosti z oblasti finančnictví, telekomunikací, retailu, dopravy a logistiky.