V kategorii týmů si vítězství odnesl čtyřčlenný tým expertů, kteří navrhli nejlepší řešení pro vertikální i horizontální agregace. V kategorii jednotlivců si hlavní cenu odnesla datová inženýrka Zuzana Tučková, která průběžně výborně vyhodnocovala použití lineage a předložila nápady na vylepšení a zjednodušení datových procesů v rámci banky. Speciální cenu poroty pak obdrželo 5 studentů, z nichž ještě tři studují na střední škole. Vítězný tým i studenti obdrželi poukázky na nákup do Alzy a Zuzana Tučková se může těšit na víkendový pobyt v Lisabonu.
Hackathon Hackflow se uskutečnil ve dnech 15. - 16. 9. a zúčastnilo se jej přes 30 specialistů, kteří na řešení zadaných úkolů strávili více než 600 hodin týmové i individuální vývojářské, inženýrské a analytické práce. „Chtěli jsme se na datové toky ve velké instituci podívat s nadhledem, zkusit i netradiční cesty, na které při běžné práci není tolik času. Proto jsou hackathony tolik oblíbené a zároveň praktické. To se nakonec potvrdilo i na Hackflow, kdy několik inženýrů hlásilo, že navržená originální řešení rovnou použijí při své práci na jiných projektech,“ říká Jan Ulrych, viceprezident MANTA pro výzkum a vzdělávání.
Hackathon Hackflow se uskutečnil díky spolupráci se společností Profinit a největší tuzemskou bankou Českou spořitelnou, která nabídla vedle prostor a technického zázemí zejména svoji datovou architekturu. Do ní vývojáři nahlédli pomocí unikátních sad metadat, které vygenerovala MANTA. Řešení se týmy snažily nalézt ve čtyřech kategoriích: 1. Vertikální agregace (nivelizace hierarchie datových objektů), 2. Horizontální agregace (selektivní přeskakování a zapouzdření specifických typů uzlů orientovaného grafu), 3. Překlenutí chybějících článků (v souvislém řetězci datového toku), 4. Podmínečná lineage (zjednodušení grafu eliminací určitých vazeb na základě jejich relevance pro účel dané analýzy).