Zdroj: Profesia.cz
Top manažer pracoval ve čtyřech různých zaměstnáních
Nejvíce kariérních změn ve svých životopisech uvádějí lidé, kteří chtějí pracovat jako top manažeři. Mezi top manažerské pozice patří například finanční, ekonomický, výrobní nebo výkonný ředitel. Když se o tuto práci ucházejí, mají za sebou 3,9 předchozích zaměstnání.
Lidé, kteří si hledají práci na nízko kvalifikovaných pozicích, uvádějí, že mají za sebou 2,9 předchozích zaměstnání.
Tabulka 2: Počet vystřídaných zaměstnání podle úrovně pozic
Zdroj: Profesia.cz
S úrovní pracovní pozice souvisí i vzdělání uchazečů o práci. Čím má uchazeč o práci vyšší dosažené vzdělání, tím větší množství vystřídaných zaměstnání uvádí ve svém životopisu.
Nejstabilnější povolání je policista
Nejdéle ve svém zaměstnání pracují policisté, kteří v průměru na jednom místě pracují 15,6 roku. Druhým nejstabilnějším zaměstnáním v České republice je pozice strojvedoucího, kde lidé v průměru odpracují 13,3 roku. Třetí nejstabilnější pozicí je výpravčí, kde lidé pracují v průměru 11,6 roku. „Více než deset let v jednom zaměstnání zůstává i vedoucí pošty nebo hasič, tedy pozice, které často zastávají lidé pracující ve státních společnostech," řekla Zuzana Lincová.
Tabulka 3: Pozice, na kterých lidé zůstávají nejdéle
Zdroj: Profesia.cz
Nejčastěji střídají zaměstnání lidé pracující na pozicích personální konzultant, plavčík, telemarketingový pracovník, promotér, telefonní operátor. Lidé na těchto pozicích odpracují v průměru asi rok.
Tabulka 4: Pozice, z nichž lidé odcházejí nejrychleji
Zdroj: Profesia.cz - internetový portál práce v České republice