- Shromážděte fakta. Pokud již ve firmě existuje program pro telecommuting, můžete stavět svůj návrh na stávajících směrnicích. Můžete samozřejmě objevit pravidla, která jej omezují, nebo dokonce zakazují. V takovém případě zkuste zalovit ve svých profesních kontaktech a identifikovat osoby, které pracovaly na dálku a zeptat se jich, jakým způsobem postupovaly.
- Zvažte všechny úhly pohledu. Nezapomínejte, že ne každý bude mimo kancelář uspokojivě fungovat. Nejlepší kandidáti pro telecommuting jsou disciplinovaní lidé, kteří si dokáží určit priority a termíny a jsou schopni pracovat s minimálním dohledem. Pokud ale většina vaší práce vyžaduje osobní kontakt nebo přístup k zvláštnímu vybavení a materiálům, které jsou k dispozici pouze v kanceláři, nebude pro vás telecommuting dobrá volba.
- Připravte si písemný návrh. Díky němu váš nadřízený celou věc zváží pečlivěji. Tento způsob také demonstruje vaše zanícení a může dobře posloužit v případě, že váš nadřízený musí získat souhlas od vedení. Tento dokument by měl obsahovat benefity pro zaměstnavatele, charakteristiky, díky kterým se považujete za vhodné adepty, případné externí reference a návrh bezpečnostních opatření.
- Zvažte alternativní návrhy. Pokud si myslíte, že se váš návrh nesetká s nadšením, zkuste navrhnout určitou zkušební dobu. Přesvědčit firmu, že jste dobrý adept pro telecommting, je ale pouze částečná meta. Poté, co skutečně začnete takto pracovat, musíte nadále prokazovat, že je toto řešení kontinuálně výhodné pro obě strany.
- Zaznamenávejte vaši práci on a off-site.
- Buďte snadno dostupní.
- Prokazujte, že dokážete dobře pracovat bez dohledu a informujte svého manžera o postupu jednotlivých projektů.
-av-
Article source CareerBuilder - the largest online job site in the U.S