U každého zaměstnance, který trpí obavami ze svého nadřízeného je tedy nejprve třeba rozlišit, zda jeho strach pochází skutečně pouze z jeho vnitřního předsvědčení či naopak ze strany jeho šéfa. Někteří nadřízení jednoduše svým chováním frustrují své podřízené. Je-li však zaměstnanec přesvědčen, že jeho strach z nadřízeného nevychází z nevhodného chování šéfa, ale jeho vlastního nitra, měl by kontaktovat odborníky. Obecně by se měl též držet následujících rad: - Máte-li vystoupit před svým šéfem, nacvičte si to. Rozhovor si můžete vyzkoušet například doma s partnerem. - Připravte si odpovědi na záludné otázky, které můžete předem předpokládat. - Snažte se předem zjistit, co od vás chce šéf slyšet.
V případě, že si je zaměstnanec jist bezúhonností svého nadřízeného a ochotou řešit svůj vlastní problém s neoprávněným strachem z něho, může svého nadřízeného kontaktovat a svěřit se mu. Myslet si však, že bude každý šéf mít pochopení je poněkud naivní.
**Datum vydání:** II/2003 Article source Career Journal Asia - portál amerického listu Wall Street Journal zaměřený na zaměstnání a kariéru v Asii Read more articles from Career Journal Asia