Ideální je seznámit se s referencemi od studentů a klientů, které sbírají různé specializované weby ještě před samotným výběrem dodavatele jazykového vzdělávání. Samotná prezentace škol na jejich webu nemusí vždy odrážet, jaký dojem z reálné výuky vlastně studenti mají – a zpětná vazba od studenta je často nejcennější informací a odrazem reality. Dále je možné zapátrat na sociálních sítích, ať už profesionálních (LinkedIn), nebo těch „pro zábavu“ – Facebook, Instagram apod. Pokud je jazykovky využívají, můžete se z jejich stránek dozvědět další zajímavé věci, posoudit kvalitu obsahu a udělat si další obrázek.
Reference si můžete ověřit i přímým dotazem u jiných klientů dané jazykové školy. Mám od klientů zkušenosti, že takový neobchodní telefonát neobtěžuje, ba právě naopak. Případně si můžete reference a kontakty vyžádat od zástupce školy, kterou si hodláte vybrat, jistě vám je rád poskytne.
Co se týče způsobu výuky, pomůže vám ukázková hodina, abyste se mohli seznámit s metodou a stylem výuky, který daná jazykovka používá. Obecně jsou rozšířeny metody standardní, kdy se při hodinách postupuje dle jedné z mnoha nabízených učebnic, a cvičí se všechny dovednosti (porozumění, mluvení, poslech, psaní) najednou. Vedle nich jsou populární metody přímé, které dávají důraz především na aktivní mluvení a jsou efektivní hlavně pro rychlé rozmluvení. O rozdílech mezi standardními a přímými metodami pojednávala na HR News nedávno moje kolegyně Eva Hartmannová.
Věřím, že výše představené tipy budou k užitku a inspirativní pro ty, kteří se budou rozhodovat spustit firemní jazykovou výuku a pomoct nastavit ji tak, aby měla pro vás vysokou hodnotu a byly vidět reálné výsledky v praxi.