Obrázek 1: Nastavení, kdo uvidí vysílaný Facebook Live záznam, Obrázek 2: Selfie tyč Mr. Hollywood
Řešíte, jak vysílat live video na více sociálních sítí a více kanálů (např. váš osobní + firemní kanál na Facebooku) paralelně v jeden moment?
Existuje služba Restream.io, díky které to můžete realizovat. V této službě si nastavíte přístup na všechny live kanály, které chcete obsáhnout, a služba už live videa na tyto sítě rozdistribuuje sama.
Na problém ale narazíte s Instagramem a Twitterem, které používají své vlastní proprietární protokoly, a nelze je tedy do této služby připojit. Existují však již řešení, jak zvládnout i toto.
Speciální selfie tyč z naší dílny (pracovní název selfie tyč Mr. Hollywood), do které lze umístit až tři mobilní telefony (případně iPod Touch), má do všech těchto zařízení agregovaný zvuk a vlastní LED osvětlení.
Pomocí této selfie tyče a služby Restream.io můžete vysílat live videa zároveň i do několika desítek kanálů na sociálních sítích včetně Instagramu a Twitteru. Touto metodou lze dělat i odborné webináře pro cílové skupiny kandidátů a to za druhotným účelem jejich náboru.
InCam je krabička, jejímž účelem je zvýšit publicitu LinkedIn profilu recruiterů a přilákat pozornost kandidátů.
Každých 60 vteřin vyfotografuje jeden snímek (tj. jde v podstatě o nízkofrenkvenční video) a okamžitě jej nahraje do soukromého LinkedIn profilu jako horní banner.
Tím si vytvoříte pozornost na vás samotné nebo např. vaše pracoviště.
Obrázek: Použití InCamu na Sourcing Summit Europe 2016
Úspěch v recruitmentu je o získávání konkurenční výhody. Osobně si myslím a mám vyzkoušeno, že použití videa ji vytváří. Kdo jako první zapojí video do procesů recruitmentu, bude mít konkurenční výhodu a tím pádem i více kandidátů.
Důležitá je však autenticita. Profesionálně zpracované video má někdy horší efektivitu než video amatérské.
Další krok vpřed v oblasti recruitmentu je produkční zapracování videí využívajících virtuální realitu (VR) do denního talent sourcingu. Jde o 360stupňová a 3D videa a také novou funkcionalitu LinkedIn Live. Osobně momentálně testuji několik desítek VR headsetů.
V recruitmentu se dá VR video použít v několika směrech. Jedním je obecná podpora značky zaměstnavatele např. skrze virtuální prohlídky kanceláří. Druhé využití je např. pro natočení pracovního inzerátu (viz příklad) nebo personalizovaného oslovení, kde se kandidát může objevit na své potenciální židli.
Podívejte se na 360stupňové video, které jsme natočili v naší kanceláři. Pokud se na ně díváte na mobilu, otáčejte telefonem do stran, nahoru či dolů. Pokud si je pouštíte na počítači, klikněte na video, držte levé tlačítko myší a popotahujte obraz libovolným směrem.
Dostanete se tak do naší firmy a uvidíte celý prostor kolem sebe, jako byste tu seděli s námi. Celý prostorový dojem by se ještě znásobil, pokud byste si nasadili brýle pro virtuální realitu.
Video, které vidíte na ukázce, bylo natočeno kamerou Allie (cena $299). Podobných kamer najdete již dnes mnoho. Výhoda této kamery je i v tom, že natáčené video lze vysílat živě jako Youtube Live nebo Facebook Live.
Největší rozdíl a výzva při natáčení VR videí je osvětlení a zachycení pohybu. Díky tomu, že kamera zabírá všechno ve svém okolí, nemůže ji držet kameraman, aniž by byl na videu vidět. K tomuto se používají speciální pojízdné roboty. Podobně je to i u zmíněného osvětlení. Není možné nikam mířit světla, když vlastně nenatáčíte konkrétní místo.