Mnoho výzkumů se v posledních letech soustředilo na to, co mileniálové očekávají od pracovní pozice a potencionálního zaměstnavatele. Mezi požadavky, které se nejvíce opakují, patří:
Co z toho vyplývá pro zaměstnavatele? Mileniálové touží být součástí něčeho většího. Pokud získají pocit, že jejich práce má smysl, budou ji vykonávat rádi a dobře. Potřebují se pohybovat v zajímavém prostředí, které pro ně bude výzvou. Zároveň však chtějí mít jistotu, že se mohou spolehnout na své nadřízené. To ale neznamená, že chtějí mít celou dobou za zády šéfa, který sleduje každý jejich krok. Naopak je důležité jim dát pocit zodpovědnosti a moci.
Svět moderních technologií je také světem velmi rychlé zpětné vazby. A tu také očekávají od svých nadřízených. Jsou schopni přijmout kritickou zpětnou vazbu, pokud věří, že je posune dál. Mileniálové mají čím dál tím vyšší vzdělání a jsou si velmi dobře vědomi svých schopností. Nemotivují je pouze peníze, které dostanou za odvedenou práci. Mnohem více je zajímají další benefity, které jim zaměstnavatel nabízí. S tím souvisí i požadavek na možnost profesního i osobního růstu, školení, vzdělávacích seminářů a dalších příležitostí k rozvoji.
Velkou změnou oproti generaci X je postoj k tzv. work-life balance. Mileniálové chtějí svůj soukromý a pracovní život udržovat v rovnováze. Proto se na horní příčky jejich hodnot dostává flexibilita práce. Mladí lidé velmi ocení, pokud jim je zaměstnavatel ochoten nabídnout nepravidelnou pracovní dobu, možnost pracovat z domova či využívat sick-days. Touha dosáhnout co největšího kariérního růstu se dostává do pozadí a na její místo nastupuje celková životní spokojenost.
Ačkoliv se to některým zaměstnavatelům nemusí úplně líbit, s nastupující generací je třeba měnit stávající podmínky. Velké množství firem má snahu na tuto skutečnost reagovat a snaží se přizpůsobit novým požadavkům. Kladou důraz na prezentaci společnosti na sociálních sítích, pracovní prostředí se stává otevřenějším a přátelštějším.
Chcete-li nalákat mladé a schopné zaměstnance do svých řad, nebojte se dělat změny. Dejte jim prostor, buďte jim vzorem a oni se vám odvděčí tvrdou prací. Dáte-li jim dobrý důvod, za svou značku budou ochotni bojovat, co jim síly stačí.