„Nestrukturované informace“ (definici tohoto pojmu předkládá autor v úvodu článku) můžeme nalézt na intranetových sítích, v e-mailových zprávách, ve složkách skupinových aplikací (např. Lotus Notes nebo Microsoft Exchange), na veřejných webových stránkách, v textových dokumentech a prezentacích, popř. v multimediálních souborech a objektech.
Organizace, které usilují o sjednocení nestrukturovaného obsahu do příslušných adresářů, dosáhnou značných výhod: - Vyhledání správných informací ve správný okamžik (hledání může být spojeno s procházením řady zdrojů), - Úspory vzniklé tím, že nedochází ke zbytečné duplikaci informací, - Podchycení znalostí odcházejících zaměstnanců, - Snížení nákladů na tisk a zpřístupnění aktuálních informací, - Zlepšení vztahů s partnery a se zákazníky.
Jeden z největších problémů při organizování informací spočívá v jejich fyzické lokalizaci (u velkých organizací až desítky tisíc zdrojů) a v různosti fyzických formátů. Významným problémem je také nedostupnost informace v elektronické podobě.
Autor článku mj. objasňuje význam termínů „správa obsahu webu“, „správa obsahu portálu“ a „správa znalostí“.