- Webové stránky. Spammeři používají speciální programy, které sbírají e-mailové adresy obsažené v HTML kódu vašich webových stránek.
- Webové formuláře. Některé stránky od vás vyžadují vyplnění formulářů. Spamměři pak z těchto formulářů dokáží získat vaši e-mailovou adresu, protože jsou na internetu veřejně dostupné nebo jim je prodají správcové příslušných stránek.
- Offline formuláře. Některé firmy prodávají vlastní seznamy adres.
- Vyhledávání systémem Whois. Tento systém dokáže odhalovat e-mailové adresy osob, které si zaregistrovali své domény.
- Internetové prohlížeče. Některé stránky dokáží pomocí internetového prohlížeče zjistit e-mailovou adresu uživatele internetu, aniž by si toho všiml.
- Chaty. Internetové diskuse jsou jedním z nejúrodnějších polí pro spammery, protože je často navštěvují noví a nezkušení uživatelé internetu.
- Textové zprávy. Poslali jste někdy zprávu na neexistující adresu? Pak se vám vrátila s hlášením o nedoručitelnosti. Někteří spammeři využívají této techniky k odhalování existujících e-mailových adres. Rozešlou testovací zprávy na adresy, o kterých se domnívají, že by mohly existovat a pokud se jim jejich zprávy nevrátí, vědí, že daná adresa existuje.
- On-line zlaté stránky. Co by mohlo být pro spammera lákavější než seznam jmen a e-mailových adres rozdělený do kategorií?
- Řetězové dopisy. Napíšete něco svým pěti přátelům a každý z nich to předá svým pěti přátelům… E-mailové adresy, na které se zprávy odesílají jako kopie jsou pro každého spammera radostí.
- Kupované seznamy. Spammeři nakupují seznamy adres osob, které se někam zaregistrovaly, aby získaly informace z nějaké oblasti.
V případě boje se spamem je nejdůležitější prevence. Založte si proto zvláštní e-mailové adresy, které budete uvádět jako kontakt na sebe, kdykoli si nebudete jisti, zda daná stránka vaše údaje nezneužije. Využívejte antispamové filtry.
-kk-
Article source WebProNews - US website focused on web professionals