Jan Mühlfeit: Mezi řádky čtu ještě něco, co může být velmi zajímavé a možná stejně důležité jako integrace do klíčových cloudových produktů. Jde o to, že na LinkedInu je spousta mladých lidí. Mladá generace Microsoft tolik nepoužívá. Když jsem před rokem a půl odcházel z Microsoftu, doporučoval jsem, že se musí posílit práce se studenty, žáky a mladou generací vůbec. Microsoft tomu sice věnuje dost prostředků, ale je to rozdrobeno do několika divizí. LinkedIn je zajímavá věc, která může mladou generaci Microsoftu přivést. Tento moment vidím jako ohromně významný pro Microsoft. Analytici ani nikdo jiný o tom nepíše, ale já si to myslím. Pracoval jsem s Microsoftem, AIESECem a Junior Achievement, a proto vím, co používají a používali.
Josef „José“ Kadlec: Uvidíme, co se bude dít, protože akvizicí s Microsoftem některé společnosti prakticky skončily. Všichni budou asi znát Nokii, kterou Microsoft koupil a teď celou mobilní divizi maximálně utlumuje. Pokud to však vyjde, tak si myslím, že tato transakce by mohla díky integraci do různých produktů jako MS Explorer, Skype, Office a další přinést ještě větší rychlost získávání nových uživatelů. A to by byla dobrá zpráva pro všechny, kdo LinkedIn aktivně používají.
Jan Mühlfeit: Druhá věc je to, že LinkedIn přestává být jen sociální síť. Pomalu se z něj stává také nástroj pro celoživotní vzdělávání, které je velmi důležité. V souvislosti s využíváním disruptivní technologie často hovořím o disruptivní generaci. To znamená, že mladá generace umí daleko lépe využívat technologie než ta stávající. Co se týče vedení, CEO LinkedInu bude reportovat CEO Microsoftu. Alespoň na začátku se většinou nic nemění, bude to zvláštní divize. Jak se LinkedIn bude dál integrovat do Microsoftu, toť otázka. Jeho akcie nicméně šly nahoru o 50 %, což je skvělé. Akcie Microsoftu zároveň spadly jen o 3 %. Akcie toho, kdo akvíruje, vždy padají, ale zde se jedná jen o malou částku. Myslím si, že trh tuto transakci hodnotí velmi pozitivně.
Josef „José“ Kadlec: Osobně jsem zvědavý ještě na to, jak se změní samotný vývoj LinkedInu. V poslední době je hodně „zabugovaný“. Facebook v tomto hraje úplně jinou ligu – různé formáty reklam, vyladěné uživatelské rozhraní na desktopu i mobilu a za racionální cenu za PPC reklamy. Na druhou stranu nemá to, co má LinkedIn, a to profesní data. Právě to je důvod, proč i v recruitmentu budeme stále multiplatformní, i když jedna síť může mít dominanci podle toho, jaké pozice obsazujete.