„Běžných“ skupinových kurzů, jako jsou kurzy General English, Business English nebo Intensive English, ve kterých je ve skupině 12 až 15 studentů, se účastní jen menšina manažerů. Více se jich hlásí do takzvaných „minigroup courses“, kde na jednoho lektora připadá maximálně šest účastníků. A populární je i individuální výuka, kurzy typu „one to one“, kde se lektor věnuje jen jedinému studentovi.
Velmi oblíbenou variantou je i kombinace studia v miniskupině a individuálních lekcí. V miniskupině může student pilovat schopnost komunikace, kooperace, otrkat se, zbavit se zábran z komunikace před cizími lidmi a v individuálních hodinách potom společně s lektorem intenzivně ladit nedostatky a zaměřovat se na konkrétní problémy, které má.
Obsah a témata kurzů pro manažery jsou potom obvykle kombinací „všeobecných“ General English kurzů, jež se zaměřují na rozvoj angličtiny ve všech směrech, a Business kurzů, jež bývají cílené na obchodní terminologii, na schopnost sebeprezentace, vyjednávání a vedení obchodní komunikace v angličtině. Na kvalitní jazykové škole pak tomu všemu předchází důkladná analýza potřeb, tedy toho, v čem se student chce a potřebuje zlepšit.
Mít maximální klid na studium a užívat si kvalitní zázemí, po tom studenti z řad manažerů touží. Při jazykových školách, které se specializují právě na kurzy pro manažery, tak často vznikají takzvaná manažerská centra. S kvalitním a nadstandardním vybavením (i když třeba interaktivní tabule, počítačové centrum a kvalitní připojení k WI-FI nabízejí kvalitní jazykové školy i „běžným“ studentům) a se společenskou místností, kde mohou odpočívat a komunikovat s lidmi z podobných oborů.
I ubytování obvykle bývá nadstandardní. Zatímco mladí studenti nepohrdnou bydlením ve skupině a několika spolubydlícími, účastníci kurzů pro manažery obvykle v hostitelské rodině vyžadují samostatný pokoj s vlastní koupelnou a WC. Nemalá část z nich volí apartmán, někteří pak dokonce hotel.
Populární variantou studia jsou i takzvané „family package“, kdy s manažerem vyráží i rodina. Angličtinu mohou studovat jak manželka, tak děti a jde de facto o propojení dovolené se studiem, tedy o další úsporu času. Tuto variantu nabízí například školy LAL v USA, GSE a BELS na Maltě. Pro francouzštináře je nabízí jazyková školy IH Nice na francouzské riviéře.
Ti, kteří si alespoň část pobytu spojí s dovolenou, často hledají místo, kde mohou hrát golf, potápět nebo se věnovat jinému sportu. I v tomto případě své služby nabízejí specializované agentury. Pokud mají její zaměstnanci osobní zkušenosti se studiem v zahraničí, tím lépe.
A mimochodem, na jazykové kurzy nevyrážejí jen manažeři, ale často i lidé ve věku 30+ z dalších profesí jako jsou učitelé, lektoři, bankéři… I jejich požadavky na studium jsou ale odlišné od juniorů, i oni vyžadují a ocení nadstandardní přístup a intenzívnější výuku v menších skupinách.
Díky malým skupinám, velké intenzitě výuky a osobnímu přístupu jsou výsledky patrné už po několika málo týdnech. Dochází k překonání komunikačních bariér, student zvládne prezentovat na profesionální úrovni, může se bez obav zúčastnit obchodních jednání i neformálních setkání na mezinárodní úrovni. A především získá jistotu, která je pro komunikaci v cizím jazyce nesmírně důležitá.