Do buňky zapíšete počáteční hodnotu a vyznačíte sloupec nebo řádek buněk tak, aby buňka s počáteční hodnotou byla v oblasti jako první. Zobrazíte si dialogové okno pro tvorbu řad a v prvém seznamu označíte volbu Řádky nebo Sloupce. Vyplníte položku Velikost kroku a potvrdíte tlačítkem OK. Počet vyplňovaných buněk můžete omezit tak, že do položky Konečná hodnota zapíšete hodnotu, kterou vytvářená řada nesmí překročit. V tomto případě se nemusí vyplnit všechny označené buňky.
Označená oblast buněk může obsahovat i dvě vyplněné buňky. Velikost kroku se pak automaticky určí z vyplněných buněk. Vyplněné buňky nemusí být sousední, můžete např. vyplnit první a poslední buňku a zapsané hodnoty se rovnoměrně rozdělí mezi ostatní buňky.
U geometrické řady zapíšete do položky Velikost kroku číslo, kterým se budou buňky násobit. Např. hodnota 1,2 znamená, že každá následující buňka obsahuje hodnotu o 20% větší. Označená oblast může také obsahovat dvě vyplněné buňky, ale v položce Velikost kroku se vždy vypočítá jejich rozdíl. Pro výpočet násobitele ze dvou buněk označíte volbu Trend. Položky Velikost kroku je pak nepřístupná
V seznamu Typ se tvorba kalendářní řady nastaví automaticky, jakmile označené buňky obsahují datumovou hodnotu. V seznamu Jednotka zvolíte, co představuje velikost kroku: rozdíl ve dnech, měsících nebo rocích. Volba Pracovní den funguje stejně, jako volba Den, ale do vyplňované řady se nezařadí dny, připadající na soboty a neděle.
I u kalendářní řady může označená oblast obsahovat dvě vyplněné buňky, ale velikost kroku se automaticky vypočítá pouze ze sousedních buněk. Pokud jsou v oblasti vyplněny dvě nesouvislé buňky, použije se krok, vyplněný v položce Velikost kroku. Také můžete využít položku Konečná hodnota, kam zapíšete datum, které se při tvorbě řady nesmí překročit.