Buďte kreativnější: Pět každodenních návyků, které podpoří vaši kreativitu

Kreativita má nespočet podob. Řada lidí si s kreativitou spojuje hlavně umění nebo nějakou řemeslnou činnost. Kreativita je ale potřeba i při vedení lidí, při řešení problémů nebo při vytváření firemní nebo týmové strategie. Kreativita znamená dívat se na věci jinak, vidět je v kontextu, přicházet s neotřelými řešeními a umět řešit situace, se kterými jsme se třeba ještě nikdy nesetkali. I týmoví manažeři výrazně těží z toho, když jsou kreativní. Proto se pojďme v dnešním článku podívat na pět každodenních návyků, které vaši kreativitu dlouhodobě podpoří.

Ilustrační snímek

Tyto tipy uveřejnil web Addicted2Success.com.

Fyzický pohyb

Ve zdravém těle zdravý duch. Fyzický pohyb – ať už sport, jóga, posilování, práce na zahradě nebo procházka – nám pomáhá vyplavovat do těla endorfiny a aktivovat zdravé metabolické procesy v těle. Pro kvalitní a efektivní fungování nervové soustavy, mozku a tím pádem i kreativity je proto fyzický pohyb zcela klíčový.

Interakce s různorodými typy lidí

Abyste byli kreativnější, musíte vstřebávat různé pohledy, názory a přístupy ze svého okolí. Proto je dobré, abyste se neobklopovali pouze lidmi ze své bubliny, ale abyste co možná nejvíce interagovali i s lidmi, kteří mají zcela odlišné vnímání světa, než vy, nebo kteří komunikují úplně jiným stylem.

Čtení

Čtení, především čtení knih, podporuje vaši představivost a kreativitu a pomáhá vám s abstraktním myšlením a tříděním myšlenek. Proto je dobré pravidelně číst.

Psaní

Psaní má podobné benefity jako čtení, ovšem obsahuje ještě aktivní prvek, při kterém musíte vlastní myšlenky umět utřídit, vyjádřit a sepsat na papír tak, aby dávaly smysl. Nemusíte hned psát romány nebo povídky, i když i to je samozřejmě nesmírně přínosné. Úplně postačí, když si začnete psát stručný deník.

Praktikovaní uni-taskingu

Přestaňte se snažit pracovat na více věcech najednou. O multi-taskingu se už dnes ví, že není efektivní ani žádoucí. Abyste podpořili svou kreativitu, naučte se naopak ponořit do jedné činnosti. Praktikujte proto hlubokou práci a uni-tasking, tedy práci na jedné jediné věci v určitý moment.

 

 

-mm-

Zdroj: Addicted2Success - web věnovaný osobnímu rozvoji a úspěchu v podnikání i životě
Zobrazit přehled článků ze zdroje Addicted2Success