Většinu školení provádíme interně. Jsme na to po tolika letech nastavování procesů již personálně vybaveni. Při zavádění nových metod nebo v případech, které nejsme schopni sami pokrýt se ale neváháme obrátit na externí odborníky.
Ano, v podstatě všechny, které jste vyjmenoval. Sledujeme dobu zaučování pracovníků, chybovost a ztráty na pracovišti, výrobu napoprvé, šrotace….
Po zaučení pracovníků a splnění praktické a teoretické zkoušky zaměstnance certifikujeme, což případným zájemcům otevírá další možnosti kariérního růstu ať už na pozicích u linky nebo pak dále ve struktuře závodu.
Jsme velká firma. Velký nárůst nových pracovníků, fluktuace, vysoké požadavky na kvalitu – všechny tyto aspekty vedly k nutnosti standardizovaně a řízeně nabírat a zaškolovat personál.
Spojili jsme se s TWI institutem prostřednictvím firmy DMC Consulting a s jejich pomocí jsme zavedli v naší firmě metodiku TWI – Training within industry. Jedná se o řízený způsob zaškolování a předávání informací s ohledem na kvalitu, bezpečnost a know how firmy.
Zavedení tohoto procesu můžu jednoznačně označit za milník v rámci tréninku zaměstnanců. Dnes je to nástroj, který tvoří několik stovek pracovních instrukcí. Jsou to desítky trenérů ve výrobě a ve školicím centru, kteří touto metodikou proškolují nový i stávající personál.
Jako koncern jsme velmi propojeni a koordinace zde probíhá. Na veškeré metodiky máme napříč závody specialisty z procesního inženýrství, kteří spolupracují a mnohé procesy jsou řízeny centrálně.
Teď jste mě rozesmál! Jsme německá firma, celé Miele je standard. Ale ne, vážně, například právě metodika TWI je dalším krokem k ještě větší standardizaci procesů. A pracujeme na tom, aby se stala běžnou i v jiných závodech Miele.
Máme spoustu oblastí a činností, ve kterých se chceme zlepšovat, jak v Miele říkáme, chceme být Immer Besser, což v překladu znamená – vždy lepší. Chceme být lepší v metodice TWI jako takové, digitalizaci, způsobů informování pracovníků o změnách natáčením krátkých videí atd.
Plánů je mnoho a všichni se těšíme na další posun a zlepšování v této oblasti.
O společnosti Miele
Společnost Miele založil technik Carl Miele a obchodník Reinhard Zinkann v roce 1899 v německém Herzebrocku jako firmu na výrobu odstředivek na mléko. Od svého založení je Miele stále řízeno zástupci obou rodin.
V roce 1903 přichází na trh první pračka, Model A. V roce 1910 pak první pračka s elektromotorem. Postupně se firma pouští do výroby automobilů, jízdních kol, vysavačů a samozřejmě také sporáků nebo mikrovlnných trub. V roce 1958 píše firma Miele novou kapitolu v dějinách péče o prádlo: Továrnu opouští první elektrická sušička prádla.
Miele má v současné době zastoupení v 50 zemích s vlastní odbytovou společností a v dalších přibližně 50 zemích a regionech prostřednictvím dodavatelů.
Zdroj: Miele.cz