3. Na co ještě čekáte?
Nikdy nemůžete předem znát odpovědi na všechny otázky a předvídat všechny reakce uživatelů. Nečekejte proto zbytečně dlouho a začněte s testováním navržených funkcí nejdříve na malé skupině uživatelů. Uživatele zajímá obsah, nikoli samotný LMS. Poskytněte jim vzdělávací obsah co nejdříve.
4. Máte zajímavý obsah?
Je jedno, jak skvělé technické řešení váš nový LMS bude, pokud uživatele nezaujme váš vzdělávací obsah. Marc Niemes doporučuje začít s několika testovacímu kurzy u malých skupin zaměstnanců. Při vytváření obsahu počítejte s tím, že LMS pro vaše lidi nebude prvním zdrojem, kam se obrátí, když budou potřebovat nějaké informace. Vždy začnou u kolegů a internetových vyhledávačů. Teprve pak je můžete zaujmout e-learningem.
5. Máte sepsaný proces implementace?
Vaše cíle a vše, co vyžadujete od LMS byste měli důkladně sepsat v podobě dokumentovaného procesu. Tento dokument by měli znát všichni přímí účastníci implementace. Jen tak lze zajistit, aby odpovědní lidé dodržovali plán a řešili případné problémy.
6. Kolik chcete investovat?
Organizace často zapomínají vyčlenit finanční prostředky na kvalitní obsah vzdělávacího systému. „Je to jako mít krásný DVD přehrávač a pouštět si na něm záznamy filmů, které si podomácku přehrajete na DVD ze starých VHS,“ vysvětluje Marc Niemes. HR musí hledat vzdělávací obsah z ohledem na firemní cíle, úrovně kompetencí a výkonnosti jednotlivých zaměstnanců. I proto má cenu začínat v malém.
-kk
Zdroj: eLearning Industry - online komunita profesionálů z oblasti e-learningu