Máte-li skutečně zajímavou informaci, podělte se o ní se členy více skupin. Je však důležité dobře vybrat skupiny podle jejich zaměření a individuálně upravit titulky a otázky, které v souvislosti s daným sdělením v jednotlivých skupinách zveřejníte. Zveřejňovat všude totéž bez rozmyslu je šíření spamu.
4. Hledejte skupiny potenciálních zákazníků
Pokud je vaší hlavní snahou na LinkedInu vyhledávání potenciálních zákazníků a rozvoj vašeho byznysu, nevstupujte pouze do skupin pro marketéry. Vybírejte si skupiny, do nichž vstupují zástupci vašich klíčových zákaznických skupin. Až se najdete, minimálně v první fázi jen poslouchejte.
5. Vyzkoušejte hlasování
Ptejte se ve skupinách na konkrétní otázky, které řeší vaše firma, formou hlasování. Pro čtenáře je hlasování jednodušší než sepisování odpovědí. Ve většině případů se po určité chvíli vytvoří diskuse i k hlasováním nebo je můžete vyvolat sami nad získanými výsledky.
6. Neřešte všechno veřejně
Pokud pro vás díky diskusi vznikne zajímavá obchodní příležitost, komunikujte o tom s jednotlivými účastníky diskuse již individuálně a soukromě. Nevkládejte do veřejně přístupných diskusí obchodní nabídky.
-kk-
Zdroj: HR Communication - americký server věnovaný HR a interní komunikaci